¦l±sk Wrocław ¦l±skopediaPuchar Polski, 1/8 finału - 22.09.2016, 20:30, sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin)

BYTOVIA BYTÓW - ¦LˇSK WROCŁAW 3:0 (2:0)

BYTOVIA: Gerard Bieszczad - Łukasz Wróbel, Martin Cseh, Krzysztof B±k, Sebastian Kamiński, Robert Mandrysz, Michał Rzuchowski, Jakub B±k, Omar Monterde (62-Mateusz Klichowicz), Marek Opałacz (90-Lukáą Bielák), Michał Efir (80-Artur Formela)

¦LˇSK: Mariusz Pawełek - Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Lasza Dwali, Kamil Dankowski, Filipe Goncalves, Adam Kokoszka, Mario Engels (46-Alvarinho Gomes), Joan Roman (57-Ryota Morioka), Łukasz Madej, Sito Riera

uwagi: w 45. minucie Sito Riera (¦l±sk) nie wykorzystał rzutu karnego (Gerard Bieszczad obronił).


MEDIA O MECZU

Blamaż, wstyd, kompromitacja. ¦l±sk za burt± Pucharu Polski (Gazeta Wrocławska, 24.09.2016)

¦l±sk Wrodaw przegrał z Drutex-Bytovi± Bytów 0:3 w 1/8 finału Pucharu Polski i w bardzo słabym stylu pożegnał się z tymi rozgrywkami.

Mecz w Bytowie miał być dla WKS-u okazj± do zmazania plamy po ostatnim występie przeciwko Jagiellonii Białystok w LOTTO Ekstraklasie. Okazuje się jednak, że klub z ul. Oporowskiej ma większy problem z form±, niż to się pozornie wydawało. Jak bowiem wytłumaczyć, że 10. ekipa najwyższej klasy rozgrywkowej przegrywa w zdecydowany sposób na boisku ¶redniaka I ligi?

Na pomeczowej konferencji prasowej trener Mariusz Rumak przyczyn szukał w... braku szczę¶cia. - W tej profesji trzeba mieć trochę szczę¶cia. Bramki, które tracili¶my s± golami, które można tracić, ale trudno je udĽwign±ć. Najpierw trafienie samobójcze, potem rzut karny i na końcu obrońca zderza się z bramkarzem. Mamy swoje okazje, których nie wykorzystujemy i dlatego wynik jest taki, a nie inny - zakończył.

PJ, RB